المپیاد سواد و رسانه متکی بر خلاقیت و امور اجرایی دانش آموزان است
المپیاد سواد و رسانه بسیار ناشناخته است و حتی کوچکترین تبلیغی برای این المپیاد در مدارس انجام نمی شود.
 
المپیاد سواد و رسانه متکی بر خلاقیت و امور اجرایی دانش آموزان است
رتبه اول مسابقات المپیاد سواد و رسانه خود را چنین معرفی کرد: علی محمد زاده هستم دانش آموز پایه دوازدهم تجربی مدرسه شهید صدوقی یزد 

او افزود: من از گذشته به موضوع سواد و رسانه علاقه داشتم و مطالعه کمی در این زمینه داشتم و به دلیل اینکه مبحث سواد و رسانه در دنیا امروز اهمیت بالایی دارد به این موضوع و شرکت در المپیاد سواد و رسانه علاقه مند شدم.

علی محمد زاده ابراز کرد: در حقیقت جنگ امروز، جنگ رسانه هاست و برای استفاده از هرچیز به خصوص رسانه باید نحوه صحیح استفاده از آن را بدانیم و متاسفانه موضوعی که جامعه و دانش آموزان را درگیر کرده استفاده نادرست از رسانه و فضای مجازی است و بر خود لازم دانستم که برای رشد خود و تغییر محیط اطراف نحوه استفاده از رسانه را بدانم.

او گفت: هدف من از شرکت در این المپیاد بیش از کسب مدال طلا یادگیری سواد رسانه بود که با شرکت در این المپیاد نکات زیادی را آموختم.

علی محمد زاده افزود: برخلاف دیگر المپیاد ها برای المپیاد سواد و رسانه هیچ اطلاع رسانی و پوستر وبنری نصب نمی شود و المپیاد ناشناخته ای محسوب می شود.

رتبه اول سواد و رسانه کشور ابراز کرد: تنها مشوق من برالی شرکت در این المپیاد ناشناخته پدر  ومادرم و اقای دهقان دبیر مدارس سمپاد استان بودند که از همه آن ها و کسانی که من را در رسیدن به این افتخار یزرگ یاری کردند تشکر و قدردانی میکنم. 

او در مورد المپیاد سواد و رسانه گفت: ساختار المپیاد سواد رسانه کاملا متفاوت با بقیه رقابت های علمی است و این المپیاد متکی بر خلاقیت و امور اجرایی دانش آموزان است و نه مباحث حفظی و مطالب غیر مفید برای دانش آموزان که تجربه بسیار خوبی است. 

محمد زاده در پایان ابراز کرد: دانش آموزان علاقه مند می توانند برای اطلاع از جزئیات المپیاد سواد و رسانه به پیج باشگاه سواد و رسانه ای ایران به آدرس imlc_ir@  مراجعه کنند.