عمیق شدن روی دروس کتاب عامل موفقیت در کنکور سراسری است
رتبه 4 منطقه کنکور سراسری گفت: دانش آموزان اگر درس خواندن را دوست داشته باشند، از رس خواندن های طولانی خسته نمی شوند.
عمیق شدن روی دروس کتاب عامل موفقیت در کنکور سراسری است
 رتبه 6 کشوری کنکور زبان های خارجه خود را چنین معرفی کرد: ترنم صابری هستم دوره متوسطه خود را در دبیرستان فرزانگان پشت سر گذاشتم و  رتبه 4 منطقه و 6 کشوری در کنکور زبان را کسب کردم و در کنکور تجربی رتبه 317 منطقه شدم. 

او گفت: من روزانه بین ۸الی۱۰ ساعت مطالعه می کردم که این ساعت برای همه روزها صدق نمی کند‌ البته عمیق شدن در درس و "درگیر" مسئله شدن خیلی مهم تر از ساعت درس خواندن  است. 

ترنم صابری با بیان اینکه زیاد روی ساعات مطالعه نباید تمرکز کرد،  افزود: ساعت مطالعه  ۱۰ تا ۱۲ ساعت هم اهمیت  زیادی دارد و  و خیلی عالی است و این ساعت مطالعه اصلا دشوار و مشکل نیست و دانش آموزان باید بدانند که اگر درس خواندن را دوست داشته باشند و باور کنند، تمرکز و دقت بر آن خسته شان نمی کند.

او در مورد احساس خود بعد از اعلام نتایج ابراز کرد:در لحظه اعلام نتیجه ها حس خوبی داشتم  من و خواهرم معلم های انگلیسی خیلی عالی داشته ایم که باعث شدند کتاب های انگلیسی زیادی بخوانیم و اخبار را به انگلیسی دنبال کنیم. مطمئن نبودیم که کنکور زبان بدهیم یا نه ولی نتیجه اش مثل آب نباتی بود که به یک بچه بدهند.

ترنم صابری از هدف خود برای آینده چنین گفت: دوست دارم که یک پزشک خوب شوم، به مردم کمک کنم و دنیا را بهتر از چیزی که پا به آن گذاشتم، تحویل آیندگان بدهم و همچنین  به مطالعه زبان انگلیسی ادامه می دهم و یکی دو زبان دیگر را هم شروع می کنم.

او از تجربه خود در زمان کنکور گفت: سر جلسه کنکور تجربی برای اولین  از زمان امتحان کامل و درست استفاده نکردم. امتحان سخت بود، زمان زیادی را گریه کردم و از مطالبی که می دانستم بهره نبردم. به جایش به درصد و رتبه فکر کردم.
 اما در کنکور زبان، با تجربه از کنکور تجربی خونسرد، مصمم و کمی هم هیجان زده بودم و در حالی که در کنار صندلی ایستاده بودم  با خودم گفتم مهم نیست درصد و رتبه ام چی از آب در بیاید. در این امتحان باید باید  تا جای ممکن از وقتم استفاده کنم.

 ترنم صابری از توصیه خود به کنکوری ها هم چنین بیان کرد: سر جلسه امتحان سخت نگیرید آرام باشید از آنچه می دانید استفاده کنید.

رتبه برتر کنکور تجربی ابراز کرد: قبل از کنکور سراسری  با آرامش و زیاد درس بخوانید و هیچ موقع خودتان را با بقیه دوستانتان  مقایسه نکنید هیچ امتحان و مدرک و رتبه ای ارزش یک دانش آموز را مشخص نمی کند و برنامه ساده و انعطاف پذیری داشته باشید و به آن پایبند بمانید.
او در مورد پگونگی درس خواندن برای کنکور سراسری  گفت: برای هر درس، اول کتاب درسی و یک کتاب اضافی را خوب بخوانید. بعد اگر وقت شد و لازم دیدید، سراغ کتابهای بیشتر بروید.