رهبر معظم انقلاب: به مدارس سمپاد باید رسیدگی شود
رهبر معظم انقلاب در سی و چهارمین اجلاس روسا و مدیران آموزش‌ و پرورش سراسر که به‌ صورت ویدئوکنفرانس برگزار شد فرمودند: باید افراد مستعد به معنای واقعی کلمه شناسایی شده و پرورش یابند.
رهبر معظم انقلاب: به مدارس سمپاد باید رسیدگی شود
به گزارش روابط عمومی اداره سمپاد استان یزد، در این جلسه رهبر معظم انقلاب در ارتباط با مدارس سمپاد فرمودند: به مدارس سمپاد باید رسیدگی شود همچنین پرورش استعداد های درخشان و برجسته یکی از مسائل بسیار اساسی و مهم است و باید این استعداد ها به معنای واقعی کلمه شناسایی شده و پرورش یابند؛ چرا که گاهی یکی از این استعداد ها میتواند بسا باشد که مردی آسمانی به جانی سرفرازد لشکری را. گاهی اوقات می بینیم یک استعداد برجسته و برتر یک کشور را از گذرگاهی مهم و خطرناک عبور می دهد و کارهای بزرگی انجام میدهد.
مقام معظم کشوری با اشاره به اینکه خوشبختانه ما در کشور افراد مستعد و نخبه کم نداریم فرمودند: متوسط استعداد های کشور ما از متوسط استعداد های جهانی بالاتر است خصوصا در بین جوانان و نوجوانان که شاهد آن هستیم.
همچنین ایشان در ارتباط با المپیاد های علمی تصریح کردند: جایگاه کشور در المپیاد های علمی نیاز به توجه و رسیدگی بیشتری دارد. زیرا نتایج المپاد ها در یکی دو سال اخیر چه به لحاظ تعداد مدال ها چه به لحاظ رنگ مدال ها خیلی برجسته نیست اما اگر مثل سال های گذشته باشد خوب است.
شایان ذکر است این جلسه در آستانه بازگشایی مدارس و آغاز سال تحصیلی 1400-1399، با حضور روسا و مدیران آموزش ‌و پرورش سراسر کشور از صبح یازدهم شهریور آغاز و تا شامگاه روز چهارشنبه دوازدهم، به مدت دو روز در حال برگزاری است.