جلسه مدیران مدارس سمپاد یزد برگزار شد/ سیستم ارزشیابی مدارس سمپاد راه اندازی می شود
جلسه مدیران مدارس استعداد درخشان استان یزد با حضور رئیس اداره سمپاد استان برگزار و در آن طرح ارزشیابی مدارس این اداره رونمایی شد.
جلسه مدیران مدارس سمپاد یزد برگزار شد/ سیستم ارزشیابی مدارس سمپاد راه اندازی می شود
به گزارش روابط عمومی اداره سمپاد استان یزد، در این نشست که با حضور مدیران مدارس استعداد درخشان استان برگزار شد؛ محمدامین صادقی دانش آموز پایه دوازدهم استعداد درخشان یزد به ارائه طرح سیستم خود پیرامون  ارزشیابی مدارس سمپاد پرداخت و حاضرین پیشنهادات و انتقادات خود را پیرامون بهبود عملکرد این سامانه بیان کردند.
وی همچنین در این راستا بیان داشت: این سیستم عملکرد دبیران، دانش آموزان و کادر اجرایی مدرسه را با طرح سوالات هدفمند ارزیابی می کند و در پایان هر ارزشیابی نتیجه گیری کلی به اداره سمپاد ابلاغ می شود. این مهم می تواند نقش به سزایی را در تعیین سیاست گذاری این اداره ایفا کند.
در ادامه شهناز هاتفی رئیس اداره سمپاد استان یزد با قدردانی از ایده و طراحی این سامانه، با اشاره به این که تحول مهمترین بخش برنامه مدارس سمپاد است، اظهار داشت: برای تحقق بخشیدن به این هدف دوره‌ های توانمندسازی ویژه ای را نیز برای سه گروه معلمان، والدین و دانش آموزان به صورت مجازی با همکاری دانشگاه آزاد برگزار خواهیم کرد.
وی در ادامه تصریح کرد: این دوره های مجازی در زمینه های شخصیت سازی، مزاج شناسی، خلاقیت و نوآوری، مدیریت زمان و ... در ۳۰ ساعت جداگانه برای هرگروه و در مجموع ۹۰ ساعت با اساتید مجرب برنامه ریزی شده است که در انتهای دوره گواهی پایان دوره نیز به این عزیزان اعطا خواهد شد.
همچنین هاتفی از اجرای برنامه موفقیت فراتر از مرزها خبر داد و گفت: در این برنامه سعی داریم دانش آموزان را متوجه کنیم که قبولی در مدارس استعداد درخشان به تنهایی باعث موفقیت نمی شود. در این طرح می بایست سایر عوامل و ساز و کارهای کاربردی دیگر را به دانش آموزان معرفی کنیم.
وی از دوره ۳۰ روزه کتاب الکترونیکی با همکاری مدارس نیز خبر داد و گفت: مدارس سمپاد در این رابطه می‌توانند همکاری لازم را داشته باشند و کتاب الکترونیکی خود را تولید و به نام آموزشگاه خود ثبت کنند.
رئیس اداره سمپاد استان یزد خاطر نشان کرد: امسال در اداره سمپاد درصدد آن هستیم که با دعوت از دبیران خبره بتوانیم پژوهشگاه آیت الله خاتمی را بیش از پیش به سمت فعالیت های پژوهشی سوق دهیم و با ایجاد بستر مناسب شاهد موفقیت هرچه بیشتر دانش آموزان این مرز و بوم باشیم.