توضیحات کامل دوره های حضوری مدرسه تابستانه پژوهشگاه آیت الله خاتمی سمپاد یزد

مدرسه تابستانه  سمپاد یزد با کاربردیترین دوره های جذاب بروز اوقات فراغت دانش آموزان خود را ساماندهی می کند.

 

توضیحات کامل دوره های حضوری مدرسه تابستانه پژوهشگاه آیت الله خاتمی سمپاد یزد
 ** فرا گیران عزیز در کلیه کلاسهای فناوری و اطلاعات باید با لب تاپ خود کارکنند.

کار با نرم افزار premiere

20 جلسه (روزهای فرد دختران- وروزهای زوج پسران )  ساعت 9:30 تا 10:45 و 11تا 12:15
از اول مرداد

نرم‌افزار ادوبی پریمیر (Adobe Premiere Pro) محصول کمپانی بزرگ Adobe است پریمیر یکی از کاربردی‌ترین نرم‌افزارهایی است که باید هر فردی آن را بداند. اکثر برنامه‌های تلویزیونی از این برنامه برای تدوین استفاده می‌کنند.
در سالیان قبل کار تدوین و میکس فیلم نیاز افرادی بود که به طور حرفه‌ای مشغول به کار در این زمینه بودند، اما امروزه با توجه به اینکه دوربین‌های خانگی در اختیار همگان قرار گرفته نیاز به تدوین فیلم برای همه احساس می‌شود. در این دوره با زبان ساده مراحل مختلف تدوین فیلم و ساخت کلیپ آموزش داده می شود.

شهریه دوره premiere 3500000 ریال
 

برنامه نويسي پايتون  

16 جلسه (روزهای فرد دختران- وروزهای زوج پسران ) ساعت 8-9:15

از 15 تیر

زبان برنامه نويسي پايتون        Programming Python زباني با يادگیري آسان محسوب ميشود و از همین رو بسیاري از برنامه نويسهاي تازه كار آن را به عنوان اولین زبان برنامه نويسي خود برمي گزينند، زيرا پايتون به عنوان يک » زبان همه منظوره
(Language Purpose- General) ساخته و توسعه داده شده و محدود به توسعه نوع خاصي از نرم افزارها نیست. به بیان ديگر، ميتوان از آن براي هر كاري، از تحلیل داده Data Analysisتا گرفته تا ساخت بازيهاي كامپیوتري استفاده كرد.

شهریه دوره پایتون 3000000 ریال
 
 
 
 
 

فتوشاپ Photoshop

12 جلسه:(روزهای فرد دختران و روزهای زوج پسران)ساعت9:15- 8

از اول مرداد


 

فتوشاپ ،به معني كارگاه عكس يك پردازشگر گرافيكي است و براي ايجاد، تركيب، ويرايش، بازسازي و يا دگرگوني تصاوير «عكسها» بكار مي رود. كاربر گرافيك رايانه اي با Photoshop  از مشاغل حوزه فن آوري اطلاعات مي باشد.  که از توامندیهای آن انجام امور مقدماتي هنرهاي تجسمي،كار با امور اوليه فتوشاپ،كار با لايه ها و styleها ،كار با ابزار هاي فتوشاپ،ترسيم و نقاشي و كار با رنگ , نور و كنتراست تصاوير، است.
 شهریه دوره فتوشاپ :2500000 ریال
 

 
انیمیشن

15 جلسه (روزهای یک شنبه و سه شنبه  دختران- دوشنبه و چهارشنبه  پسران ) ساعت 8 تا 9:15  و 9:30 تا 10:45
از 1ول مرداد

 
انیمیشن یکي از شايستگي های گروه فنآوری اطلاعات می باشد که شامل کارهای بکارگیری نرم افزار، ايجاد محتوا، مديريت محتوای وب سايت، مديريت خط زمان متحرک سازی، کار با تصاوير متحرک، استفاده از صدا و فیلم، انتشاروب سايت مي باشد انیمیشن ها کاربرد های گوناگونی دارند، از قبیل: تیزر های تبلیغاتی، برنامه های علمی آموزشی، جلوه های ویژه یا انیمیشن ترکیب شده با فیلم، ساخت انیمیشن برای سرگرمی کودکان و نوجوانان، ساخت محیط های شبیه سازی شدهﻯ واقعی، ساخت بازی های کامپیوتری و...
شهریه دوره انیمیشن 3000000ریال
 
 
 
 

اسکرچ Scratch ))

16 جلسه (روزهای فرد دختران- وروزهای زوج پسران ) ساعت  11تا12:15
از 15 تیر

بازی سازی با نرم افزار اسکرچ Scratch ) ) یکی از شایستگی های حوزه فناوری اطالعات می باشد که شامل کارهای رعایت ارگونومی هنگام کار با رایانه ،کار يا محیط اسکرچ ، استفاده از ابزارهيای اسکرچ ، طراحي و پیاده سازی داستانهای کوتاه و پویانمایی، بکارگیری جلوه های ویژه نمایشی و کار با صدا، بازیهای کاربرمحور و تعاملی، توابع در برنامه نویسی و انجام محاسبات ریاضی و منطقی، استفاده از افزونه های موجود در اسکرچ، اتصال دنیای فیزیکی با اسکرچ است.
شهریه دوره اسکرچ 3000000 ریال
 
 
طراح وب سایت

16 جلسه (روزهای فرد دختران- وروزهای زوج پسران ) ساعت  9:30 تا 11
از 15 تیر
 
طراح وب CIW يک روال برنامه ريزي براي ايجاد یک سايت در فضاي مجازي اينترنت كه با ساختار كلي و جزئي ارائه مي شود. اين برنامه ريزي بر روي تمامي تصاوير ، متون ، فايل هاي صوتي و تصويري و المانهاي خاص كه برنامه نويسي شده اند اعمال می شود تا در نهايت تمام اينها بر روي صفحه اي كه قابل رويت در مرورگر باشد اعمال شود.
شهریه دوره3000000 ریا
 
 
 
 
تولید محتوای studio Camtasia
13 جلسه :

دختران روزهای یک شنبه و سه شنبه از ساعت 11تا 12:15 و پنج شنبه  ها9:30 تا 12:15
پسران روزهای  دوشنبه و چهارشنبه از ساعت 11تا 12:15 و  شنبه ها 9:30 تا 12:15
از اول مرداد
 
 
تولید محتوای آموزشی با studio Camtasia ازشایستگیهای ابر حرفه فناوری اطلاعات محسوب می شود. این نرم افزار یك استودیوی کامل برای تولید محتوای آموزشی الكترونیكی میباشد. دراین شایستگی بعد از نصب و راه اندازی محیط نرم افزار مربوطه کارهای تصویربرداری از مانیتور، واردکردن عكس، صوت و ویدئو در برنامه، تدوینفیلم و تصاویر، ویرایش صوت، ایجاد آزمونهای تعاملی و ذخیره پروژه و تولید کلیپ نهایی صورت میگیرد.این شایستگی با مشاغل طراح و تولیدکننده چندرسانه ای در ارتباط است. این استاندارد آموزشی با رویكرد مشاغل سبز، خوداشتغالی و ایجاد کسب وکارهای کوچك تدوین شده است. همچنین این استاندارد برای توانمندسازی دانش آموزان و معلمین قابل استفاده است.
شهریه دوره تولید محتوا 2500000 ریال
طراحی و ساخت گلایدر دست پرتاب:10 جلسه (روزهای یک شنبه و سه شنبه دختران- وروزهای دوشنبه چهار شنبه پسران ) ساعت 11-12:15

از 15 تیر
 
گلایدر به مدل هایی از هواپیما گفته می شود که بدون داشتن موتور، پس از پرتاب قادر باشد مدتی پرواز کند. (هواپیمای بدون موتور).  گلایدر های دست پرتاب بسیار هیجان انگیزند. مسابقات پرشور و سختی دارند و شرکت کنندگان در آن  پیشرفته و حرفه ای هستند.
شهریه دوره طراحی و ساخت گلایدر :2000000ریال

 * هزینه وسایل مورد نیاز جهت ساخت گلایدر حدود  800 هزار تومان 
 
روبیک:
6 جلسه (روزهای فرد دختران- و روزهای زوج  پسران ) ساعت 9:30 تا11  
از 15 تیر
 
روبیک بازی فکری مهیجی است که در حال حاضر به عنوان یک بازی سرگرم کننده به آن نگاه می شود، از این رو کسانی که می خواهند در این مسابقات شرکت کنند بهتر است آموزش‌ روبیک را مشاهده کنند، زیرا می توانند با روش های مختلفی که در آموزش‌ روبیک قرار داده شده روبیک را در کمترین زمان حل کنند.
یکی از فعالیت‌هایی که موجب تقویت هوش بصری‌، فضایی دانش‌ آموزان می‌شود، کار با روبیک است. حل مکعب روبیک در دانش آموزان قدرت اعتماد به نفس و مهارت حل مسائل مهم تحصیلی مخصوصاً دروس محاسباتی و ریاضی و فیزیک را افزایش می دهد. همچنین حل مکعب روبیک در ارتقاء و بهبود هوش فضایی انسان بسیار مؤثر است.
شهریه دوره روبیک  1500000ریال

فن بیان :
10 جلسه (روزهای فرد دختران- وروزهای زوج پسران ) ساعت  8تا 9:15 و9:15 تا 9:30
از 15 تیر
 
فن بیان را میتوان مجموعه ای از تکنیکها و روشهایی برشمرد که با فراگیری و بکارگیری آنها می توان به بیانی مناسب و موثر دست یافت  با مجهز شدن به فن بیان می تواند افکار و عقاید خود را با بیانی واضح و روشن با دیگران به اشتراک گذاشته و از آنها دفاع کند و در صورت لزوم افراد را با خود همراه کند. در حیقیقت فن بیان خوب مانند جرقه ای است که فراگیر این دوره را به حرکت وادار کرده و می تواند سکوی پرتاب  او شود.
شهریه دوره فنون بیان :2000000 ریال
رهبران آینده:
16 جلسه ( روزهای فرد دختران و روزهای زوج پسران) ساعت 9:15 -8
از 15 تیر

با داشتن مهارت‌های قوی رهبری در تمامی سطوح سازمانی، ساخت کسب‌وکاری قدرتمند، محترم و پررونق بسیار آسان‌تر خواهد بود
 
هزینه دوره:3000000ریال
 
 سواد مالی

8 جلسه(روزهی فرد دخران و روزهای زوج پسران ) 10:45-9:30 
15 تیر

سواد مالی دانش و مهارتهایی است جهت اخذ تصمیمات مالی بهتر. تصمیمهایی که رفاه و رضایت حال و آینده ما را تحت تاثیر قرار می دهند. سواد مالی کمک می کند در دنیای پر تلاطم فعلی احساس عدم اطمینان کمتری داشته باشیم.
در دوره سواد مالی خانه تدبیر و اندیشه هم با مفاهیم پایه در این خصوص آشنا می شویم و هم با مفاهیم کاربردی ولی اصلی ترین ویژگی این دوره تغییر نگرشی است که در دانش پذیران این دوره رخ می دهد. افراد پس از این دوره به محیط خود به شکل متفاوتی نگاه می کنند و می توانند سبک زندگی جدیدی را دنبال کنند. این دوره برای همه افرادی که می خواهند تحولی در زندگی مالی خود داشته باشند کاربردی و مفید است
هزینه کارگاه:16000000ریال